Interpretacja wymiany zawodników w rozgrywkach seniorskich – WAŻNE PRZYPOMNIENIE DLA KLUBÓW

Wydział Gier Częstochowskiego ZPN przedstawia obowiązującą interpretację dotyczącą zapisu w Regulaminie Ramowego Rozgrywek w piłkę nożną oraz szczegółowych Regulaminów Klasy Okręgowej, Klasy A, Klasy B dotyczącą wymiany zawodników podczas zawodów.

“Drużyny biorące udział w rozgrywkach są uprawnione do wymiany w zawodach seniorów – siedmiu zawodników przez cały czas trwania zawodów bez prawa ich powrotu do gry, z zastrzeżeniem że w drugiej połowie zawodów można dokonać jedynie czterech wymian.”

 

Interpretacja!!!

W ciągu całego meczu można dokonać siedmiu wymian zawodników, z zastrzeżeniem że w drugiej połowie można dokonać czterech wymian. Linią graniczną jest gwizdek sędziego rozpoczynający drugą połowę. Oznacza to, że jeśli w pierwszej połowie i przerwie dokonano siedmiu wymian, to w drugiej połowie nie można dokonać żadnej wymiany. Sześć wymian w pierwszej połowie i w przerwie umożliwia dokonanie jednej wymiany w drugiej połowie; pięć wymian w pierwszej połowie i przerwie umożliwia dwie wymiany w drugiej połowie; cztery wymiany w pierwszej połowie i przerwie pozwalają na trzy wymiany w drugiej połowie;  trzy wymiany w pierwszej połowie i przerwie pozwalają na cztery wymiany w drugiej połowie. Należy zwrócić uwagę, że dokonanie dwóch lub jednej wymiany zawodników w pierwszej połowie i przerwie nie niesie za sobą możliwości wykonania większej liczby wymian w drugiej połowie niż cztery. W przypadku niedokonania wymiany, dokonania jednej wymiany lub dokonania dwóch wymian w pierwszej połowie i przerwie, w drugiej połowie można dokonać zgodnie z regulaminem i tak tylko czterech wymian – wtedy liczba wymian w meczu wyniesie odpowiednio cztery, pięć i sześć.

Ten wpis został utworzony przez admin, on o i umieszczony w Aktualności. Komentarze zostały wyłączone.