TRWAJĄ ZAPISY DO XIX EDYCJI TURNIEJU „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU”

Rozpoczynająca się właśnie XIX edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” będzie szansą dla kolejnych tysięcy dzieci na przeżycie niezapomnianej sportowej przygody, a dla najlepszych i najbardziej wytrwałych – okazją do wyruszenia szlakiem przetartym m.in. przez Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego i Paulinę Dudek. Jak będą wyglądały tegoroczne rozgrywki?

Zacznijmy od tego, co stałe i sprawdzone na przestrzeni lat. Od kilku edycji nie zmienia się harmonogram Turnieju. Do końca września trwa rejestracja drużyn zarówno chłopięcych, jak i dziewczęcych w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12. Dopisanie swojego zespołu do listy uczestników jest bardzo proste. Wystarczy, że dedykowana osoba (nauczyciel lub trener) wejdzie na stronę www.zpodworkanastadion.pl i kliknie w zakładkę „Zgłoś drużynę”. Zostanie wówczas poproszona o zalogowanie się na swoje konto na portalu www.laczynaspilka.pl. W przypadku, gdy zgłaszający nie posiada swojego profilu, może go z łatwością założyć. Będąc już zalogowanym, należy w bazie dostępnej na platformie znaleźć swój podmiot, a jeśli nie widać go na liście – zgłosić nowy. Ostatnim krokiem jest wypełnienie formularza. Cały proces przedstawia poniższa infografika:

Po zarejestrowaniu swojego zespołu przyjdzie czas na to, co najważniejsze – rozpoczęcie sportowej rywalizacji. Rozgrywki na etapie gminnym i powiatowym odbywać się będą od 5 października do 9 marca. Za organizację Turnieju na tym szczeblu odpowiadają Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej i to one ustalą dokładny termin i miejsce przeprowadzenia rozgrywek.

Najlepsze drużyny z powiatów wywalczą sobie przepustkę do Finałów Wojewódzkich. Te będą rozgrywane między 18 marca a 26 kwietnia (dokładne terminy dla każdego regionu zostaną opublikowane na początku roku kalendarzowego). Tam młodzi zawodnicy będą mieli okazję poczuć atmosferę wielkiego piłkarskiego święta. Jak mówią trenerzy obecni na Finałach Wojewódzkich, całość – dzięki profesjonalnej oprawie, losowaniu grup oraz ceremonii otwarcia zawodów i wręczenia nagród – przypomina mundial. Triumfatorzy Turnieju na tym etapie zostaną mistrzami województwa, a drużyny w kategoriach U-10 oraz U-12 pojadą dodatkowo na Finał Ogólnopolski do Warszawy.

W stolicy kraju młodzi piłkarze i piłkarki spędzą kilka dni, w czasie których wyłonieni zostaną uczestnicy Wielkiego Finału odbywającego się 2 maja na PGE Narodowym. Po decydujących starciach dzieci, na murawę stadionu wyjdą finaliści Pucharu Polski. Ich mecz z trybun obejrzą wszystkie 64 zespoły uczestniczące w Turnieju w Warszawie.

Na koniec kilka słów o zmianach regulaminowych. Te najważniejsze dotyczą zgłaszania zawodników do poszczególnych drużyn. Przepisy różnią się tutaj w zależności od podmiotu wystawiającego zespół. Najmniej skomplikowana sytuacja jest w szkołach – tam do gry przystąpić może każde dziecko spełniające kryterium wieku. To samo dotyczy dziewczynek w każdej z kategorii oraz najmłodszych (U-8) chłopców zgłaszanych przez jakikolwiek inny podmiot.

Inaczej jest w przypadku chłopców zgłaszanych do rozgrywek U-10 oraz U-12. W Uczniowskich Klubach Sportowych oraz w klubach sportowych zarejestrowani mogą być wyłącznie zawodnicy, którzy w systemie Extranet nie są dopuszczeni do gry w lidze w sezonie 2018/19. Zapis ten ma na celu wyrównanie szans i dostępu do Turnieju dla ww. podmiotów.

W przypadku akademii piłkarskich i innych podmiotów prowadzących działalność sportowo-edukacyjną, zgłoszeni do drużyny mogą być tylko ci chłopcy, którzy nie są zarejestrowani w żadnym klubie ligowym.

Ten wpis został utworzony przez sekretariat, on o i umieszczony w Aktualności. Komentarze zostały wyłączone.