Polonia Poraj w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN

Polonia Poraj w rozgrywkach Pucharu Polski lubi tworzyć widowiska z dużą dawką adrenaliny ale jednocześnie ze szczęśliwym zakończeniem.

O finałowym pojedynku Polonii z rezerwami Rakowa już wspominaliśmy. W I rundzie pucharowych zmagań na szczeblu ŚlZPN zespół z Poraja pokonał dopiero po dogrywce Dąb Gaszowice 3:2.

W spotkaniu z Dębem Polonia była cichym faworytem. Choć oba zespoły występują w rozgrywkach IV ligi śląskiej to jednak, można by rzec walczą na przeciwnych biegunach ligowych tabel, Polonia jest w czołówce swojej grupy a Dąb broni się przed spadkiem. Zmagania pucharowe to tylko jeden pojedynek i rządzi się on swoimi prawami. Gospodarze z Gaszowic przyjęli taktykę rozbijania ataków gości i jeśli tylko nadarzy odpowiednia sytuacja to kontratakowali. Taktyka opłaciła się i po 20 minutach gospodarze prowadzili 1:0. Polonia choć atakowała to bramkę wyrównującą zdobyła dopiero w 80 minucie po rzucie wolnym Mateusza Piątkowskiego, który powoli specjalizuje się w zdobywaniu bramek ze stałych fragmentów gry. W 14 minucie dogrywki miejscowy zespół ponownie objął prowadzenie, tym razem po rzucie karnym, który wykorzystał Orzeł. Polonia jednak grała ambitnie i końcówce dogrywki za sprawą Marcina Kowalskiego zdobyła dwie bramki, które zapewniły awans do ćwierćfinałowej rywalizacji pucharowej.

Dąb Gaszowice – Polonia Poraj 2:3 (1:1; 1:0)
1:0 – Zdunek, 20 min, 1:1 – Piątkowski, 80 min (wolny), 2:1 – Orzeł, 104 min (karny), 2:2 – Kowalski, 112 min, 2:3 – Kowalski, 116 min.

W innych spotkaniach I rundy Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN odnotowano wyniki:

Mechanik Kochcice – Rekord Bielsko – Biała 1:5 (0:3)

Odra APN Wodzisław Śląski – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:2 (0:0)

Polonia Poraj – Warta Zawiercie 1:0 (1:0)

25 kwietnia 2019 w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach rozlosowano pary II rundy. Polonia Poraj na własnym boisku będzie podejmować trzecioligowy Pniówek Pawłowice Śląskie. Spotkanie zaplanowano na 8 maj 2019, godz. 17.30

1 para: 08.05.2019, godz. 17.30 Polonia Bytom – GKS Radziechowy – Wieprz

2 para: 08.05.2019, godz. 17.30 Polonia Poraj – Pniówek Pawłowice

3 para: 08.05.2019, godz. 17.30 Błyskawica Drogomyśl – Górnik II Zabrze

4 para: 22.05.2019, godz. 17.30 LGKS 38 Podlesianka Katowice – Rekord Bielsko – Biała

Półfinały zaplanowano na 05.06.2019, godz. 17.30

Finał odbędzie się 12.06.2019, godz. 17.30. Zwycięzca rozgrywek pucharowych otrzyma od Śląskiego Związku Piłki Nożnej nagrodę w wysokości 40 000 zł a finalista 10 000 zł.

Źródło: własne/dab-gaszowice.pl/polonia-poraj.pl/slzpn.katowice.pl

Ten wpis został utworzony przez sekretariat, on o i umieszczony w Aktualności. Komentarze zostały wyłączone.