Aktualności


Deichmann Minimistrzostwa Konopiska 2017

Trwa  przyjmowanie zgłoszeń do Eliminacji Deichmann Minimistrzostw 2017 w Konopiskach. O chęci uczestnictwa należy zawiadomić koordynatora rozgrywek telefonicznie (506 908 328), bądź drogą mailową. Udział w turnieju mogą wziąć kluby, szkółki i akademie piłkarskie, zespoły osiedlowe i parafialne, a nawet dzieci nie trenujące w żadnym z powyższych.

Termin przyjmowania zgłoszeń mija  19 marca. Dobrze jest się wcześniej zapoznać z zasadami gry i poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Dlatego też gorąco zapraszamy do zaznajomienia się z FAQ i Regulaminem, dostępnymi w zakładce „O Turnieju” na stronie www.kochamsport.pl
Gmina Konopiska już po raz czwarty stanie się areną zmagań turniejowych rozgrywek Deichmann Minimistrzostwa. Przez dwa miesiące rywalizować będą młodzi piłkarze w kategoriach U-7, U-9 i U-11. Mogą to być drużyny klubowe, osiedlowe, szkolne czy parafialne. W kategorii U-7 zawody mają charakter festynu piłkarskiego, uczestnicy rozgrywają spotkania bez presji wyniku, a ich celem jest oswajanie najmłodszych z piłką. Drużyny występują w Turnieju w składach sześcioosobowych pod nazwami reprezentacji narodowych przydzielanych im przez koordynatora podczas zapisów. Każdy zawodnik biorący udział w Turnieju otrzyma od Patrona tytularnego zawodów – firmy Deichmann strój sportowy (koszulkę, spodenki i getry) oraz bon upominkowy na kwot 20 zł. Na pewno będzie dużo dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Czytaj całość

Kartki do opłaty Kluby Okręgu i Podokręgu

Przypominamy o opłacie za kartki przed rozpoczęciem sezonu wiosennego 2016/2017  następującym Klubom Okręgu  Podokręgu Częstochowa:

Amator Golce-Konrad Nowak -3zk 60zl

Woźniki – Dawid Breulich – 3zk 60zl

Lotnik Kościelec  – Tomasz Jarczok – 3zk 60zl

Piast Przyrów – Bartłomiej Wiśniewski – 3zk 60zl

Płomień Czestochowa – Piotr Kotas , Sebastian Korzeniec – 2x 3zk 60zl = 120zl

Jedność Boronów – Michał Bełkot – 3zk 60zl

Liswarta Popów – Arkadiusz Kawka – 3zk 60zl

 

 

Sparta Siedlec Duzy – Damian Michalik – 3zk 50zl

Sokół Olsztyn – Dominik Fajer – 3zk 50zl

Pilica Koniecpol – Paweł Prokop – 6zk 80zl

Orkan Rzerzęczyce – Mateusz Łągiewka – 3zk 50zl

Warta Myszków – Krzysztof Noszczyk – 3zk 50zl

Sparta Szczekociny – Sławomir Adamus , Marcin Matelski – 2 x 3zl 50zl = 100zl

Grom Cykarzew – Michał Turek – 3zk 50zl

Junior Szarlejka – Jakub Głąb , Mateusz Głąb –  2 x 3zl 50zl = 100zl

Start Soborzyce – Tomasz Piekarz – 3zk 50zl

Jura Niegowa – Dawid Rasztabiga – 3zk 50zl

 

Polonia Widzów- Grzegorz Kozyra -3 ż.k. 40zl

Grom Poczesna -Jakub Wawrzyn- 3 ż.k. 40zl

ULK Będusz -Sebastian Ociepka – 3 ż.k. 40zl

 

Przypominamy , że kartki opłacone w piątek lub przed meczem należy przesłać potwierdzenie wpłaty na czestozpn@o2.pl ponieważ pieniądze otrzymujemy w poniedziałek, należy więc potwierdzić , że kartki są opłacone przed meczem!

Czytaj całość

IV MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA SZKOLENIOWA

Międzynarodowa Konferencja Szkoleniowa organizowana przez Akademię Piłki Nożnej GKS Tychy skierowana jest do trenerów i instruktorów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z zakresu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. Część teoretyczna odbędzie się w Szkole Mistrzostwa Sportowego Tychy, część praktyczna na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy. Informacje szczegółowe o prelegentach dostępne są na stronie internetowej >>  http://www.konferencja.akademiagkstychy.pl/
TERMIN: 01.04.2017r.

PRELEGENCI: Rafał Kubów, Lawrence Hallet (Cardiff City), Basel Bawab Abdo (Barcelona Soccer Academy), Michał Naulewicz (Escola Varsovia)

MIEJSCE:
– Część teoretyczna – 43-100 Tychy, al. Niepodległości 32
(budynek Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy, dawniej Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach)
– Część praktyczna – 43-100 Tychy, ul. Andersa 22
(Kompleks Boisk Piłkarskich im. Alfreda Potrawy)

Szczegółowy plan Konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są tutaj:
http://www.konferencja.akademiagkstychy.pl/

Czytaj całość

Warsztaty szkoleniowe dla Trenerów i nauczycieli piłki nożnej.

Wydział Szkolenia ŚL.ZPN w Katowicach serdecznie zaprasza wszystkich trenerów piłki nożnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego do uczestnictwa w warsztatach szkoleniowych z podziałem na różne kategorie wiekowe.

Czytaj całość

Do wiadomości Klubów i Działaczy CZOZPN

Częstochowski Okręgowy Związek Piłki Nożnej przedstawia skan postanowienia Sądu Okręgowego w Częstochowie V Wydziału Gospodarczego w sprawie zmiany zaskarżonego postanowienia, w którym Sąd uchyla Uchwałę Walnego Zebrania w dn. 07.05.2016r. w przedmiocie wyboru w drugiej turze głosowania Artura Szymczyka do pełnienia funkcji Prezesa Cz.OZPN.

Czytaj całość

Informacja z Zebrania Zarządu CzOZPN z dnia 9.II.2017r.

Zebranie Zarządu odbyło się zgodnie z przyjętym harmonogramem w siedzibie Okręgu. Zebraniu przewodniczył wiceprezes Stanisław Olszewski, któremu w trybie § 35 pkt. 2 Statutu, Zarząd w drodze Uchwały powierzył wykonywanie uprawnień Prezesa na czas nieoznaczony.
Przewodniczący przedstawił porządek obrad poszerzony o kwestię postanowienia Sądu Okręgowego Wydział V Gospodarczego w Częstochowie z dnia 30.I.2017r.   sygn.akt. V Ga 2/17.
W zebraniu oprócz członków Zarządu i osób uprawnionych, uczestniczyli także delegowani przez Prezesa Śl.ZPN Artur Szymczyk Wice-Prezes Śl. ZPN oraz Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego Śl.ZPN Józef Komandzik.
Osnowę przywołanego rozstrzygnięcia sądowego omówił J.Komandzik, stwierdzając, że :
z uzasadnieniem stanowiska Sądu, wynika jednoznacznie, że wydane postanowienie oparto na przesłance, braku podstaw prawnych do uznania, by kandydat mający najmniejszą ilość głosów (Wojciech Kowalik) nie mógł kandydować w drugiej turze głosowania.
Nadto – co jest najbardziej istotne – przedmiotowe postanowienie jedynie uchyla Uchwałę Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego CzOZPN z dnia 7.V.2016r. o wyborze Artura Szymczyka do pełnienia funkcji Prezesa tegoż Okręgu. Jednocześnie, Rzecznik poinformował o konieczności zwołania przez Zarząd, Nadzwyczajnego Walnego Zebrania w trybie §27 pkt.1a  i §27 pkt.3 Statutu.
Uwzględniając zaistniały stan faktyczny, członkowie Zarządu uznali za zasadne podjęcie wymaganych procedur, deklarując zarazem, że mimo napływających z różnych stron i różnych środowisk „życzliwych uwag”, organ statutowy (Zarząd) – pomimo polaryzacji stanowisk,- w tej newralgicznej kwestii mówił jednym głosem, wyrażając nadzieję, że zostanie zapoczątkowane działanie konsolidujące środowisko piłkarskie Częstochowy, – „a contrario” eliminujące (osoby i organy prawem związkowym legitymowane) konieczność ingerencji stron trzecich.

 

 

Czytaj całość

BRAMKI DLA ŻAKA

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że kluby uczestniczące w programie Bramki dla Żaka zostaną wyposażone w komplet 2 bramek o odpowiednich parametrach w okresie kwiecień/maj 2017 roku.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z wynegocjowanych stawek i dokonania dodatkowych, indywidualnych zakupów sprzętu sportowego przez kluby piłkarskie bezpośrednio u producenta bramek.

Instrukcja postępowania w przypadku zakupu

Czytaj całość